Projekt Literarni natečaji

V društvu organiziramo medgeneracijski literarni natečaj, ki se tematsko povezuje s šivanjem. Pri tem se ne nagovarja le k snovanju kratke proze in poezije, torej nečesa novega, temveč se tudi vzpodbuja ustvarjalnost in predelavo. Tako kot iz besed, sicer znanih vsem, nastane nova pesem ali povest in nato zaživi svoje novo življenje, tako tekstilnim izdelkom, če jih predelamo, vdihnemo novo življenje, s tem pa se tudi odgovorno obnašamo do okolja.


Predelana babičina poročna obleka

Trajanje natečaja: 1. 3. do 15. 5. 2022

>>> Več informacij

>>> Informacije o nagrajencihPredelan dedkov – babičin klobuk

Trajanje natečaja: 5. 4. do 5. 6. 2021

>>> Več informacij

>>> Informacije o nagrajencih


Predelana obleka

Trajanje natečaja: 6. 6. do 23. 8. 2020

>>> Več informacij

>>> Informacije o nagrajencih